събота, 19 май 2012 г.

Черно море нанесе поредна загуба на Светкавица

Черно море победи с 3:1 като гост изпадащия тим на Светкавица в мач от предпоследния 29-и кръг на българското първенство.

В мач без значение и за двата отбора, „моряците” демонстрираха по-високата си класа и се поздравиха със заслужен успех.

Автогол на вратаря Георгиев и две попадения на Капитанов за Черно море се оказа достатъчни, а Ели Маркес вкара веднъж за домакините от Светкавица.

В 24-ата минута Симеонов стреля силно, топката се удари в горната греда, след което в гърба на вратаря Георгиев и влезе в мрежата за 0:1.

Две минути преди края на първата част, Ели Маркес засече центриране от ъглов удар за 1:1.

След почивката гостите от Варна все пак взеха своето с две светкавични попадения на Капитанов. Той бе точен в 59-ата и 61-ата минути, оформяйки крайното 3:1 в полза на Черно море.

„Моряците” са осми с 49 точки, докато Светкавица е на последно място с едва осем пункта.