събота, 19 май 2012 г.

Монтана изненада Славия в края

Славия и Монтана не се победиха в мач от 29-ия кръг на „А" група. Двата тима завършиха при резултат 1:1 на стадиона в квартал „Овча Купел".

„Белите" могат горчиво да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като водеха в резултата до 92-ата минута. С гол в последните секунди на мача, реализиран от Мирослав Антонов, гостите успяха да отмъкнат една точка.
Срещата започна равностойно. До 15-ата минута липсваха каквито и да е опасни положения пред двете врати. Първата възможност бе създадена от гостите, след като Мичев прехвърли вратата на „белите" със силен изстрел.

В 37-ата минута, Златинов пусна към Романов, който овладя перфектно и отправи точен изстрел във вратата на Монтана, отбелязвайки за 1:0. Минута преди края на първото полувреме, гостите имаха претенции за неотсъдена дузпа. Недоволството на монтанчани дойде след като Миро Антонов влезе в наказателното поле и малко преди да отправи удар бе бутнат от защитник на Славия. Съдията Христо Ристосков обаче подмина ситуацията.

Втората част на мача започна с пропуск за „белите".  Владислав Златинов излезе сам срещу вратаря Аршинков, тръгна да го лъже, но Копаранов спря топката на голлинията. В 66-ата минута, гостите поискаха отново дузпа, но такава отново не им бе отсъдена. Аврамов мина през трима защитници, падна в наказателното поле, но съдията Ристосков остана безмълвен.

Продължението на мача вече течеше, а публиката се отправяше към изходите, когато гостите изненадаха много неприятно „белите". Мирослав Антонов пое на гърди центрирана топка и със силен шут през трима защитници, изравни за 1:1.
След този мач, двата отбора запазват позициите си във временното класиране. „Белите" са на 7-ото място, а Монтана на 11-ата позиция.