събота, 12 май 2012 г.

Литекс натупа Калиакра с 5:0

Литекс завърза още повече борбата за третото място в „А" група. Ловчанлии спечелиха без проблеми с 5:0 срещу Калиакра и така се изравниха по точки в Левски, Локо (Пд) и Черноморец.

И четирите отбора са с по 56 пункта, като явно съдбата на третото място ще стане ясна едва след последния 30-ти кръг.

Калиакра пък вече официално е член на "Б" група, след като загуби и математически шансове за оставане в елита.

Домакините откриха от дузпа в 23-ата минута, отсъдена за задържане на Тодоров в пеналта.

Самият потърпевш изпълни от бялата точка и не сбърка, успокоявайки феновете и съотборниците си.

Литекс продължи да натиска и логично стигна до още едно попадение преди почивката. Вкара го Момчил Цветанов в удар от границата на наказателното поле след многоходова атака.

След почивката картината не се промени, но Литекс трябваше да чака до 71-ата мин за трети си гол, Вкара го отново ветеранът Тодоров след груба грешка в отбраната на гостите.

Малко по-късно Ваюши направи резултата 4:0, след като бе изведен сам пред празната врата от Цветанов. Последния оформи крайното 5:0 след хубав самостоятелен рейд.

В следващия кръг Литекс гостува на ЦСКА, където ще стане ясно, дали ловчанлии ще запазят шансовете си за Лига Европа.

ЛИТЕКС - КАЛИАКРА 5:0 (СТАТИСТИКА)