петък, 27 април 2012 г.

Миньор обърка сметките на Черноморец за Европа

Миньор и Черноморец завършиха 1:1 в първи мач от 26-ия кръг на "А" група. Борислав Стойчев откри резултата в 70-ата минута след изпълнение на ъглов удар и разбъркване в наказателното поле на "акулите". В 84-ата минута Тодор Паланков изравни резултата, след като се възползва от грешка на Ванчо Траянов.

Точката позволи на "акулите" да се изравнят с Лудогорец на 2-ото място и да дръпнат с 5 точки пред Левски, но с мач повече и от двата конкурентни тима. До края на първенството футболистите на Димитър Димитров приемат Литекс и Локомотив (София) и гостуват на Лудогорец и Монтана. Миньор пък дели 9-ото място в класирането заедно с тима на Берое. И двата отбора имат по 30 точки.

Най-чистото положение през първата част се откри пред домакините. В 34-ата минута Фарес Брахими бе изведен в чиста позиция, но Стоян Колев се хвърли в краката му и при получилия се рикошет топката се отби в лявата греда.