неделя, 29 април 2012 г.

Ботев (Вр) разгроми Калиакра

Ботев (Враца) и Калиакра направиха истински голов спектакъл в битката за оцеляване в „А" група.

Врачанлии се наложиха с 6:2  над каварненци на собствен терен, с което почти си гарантираха място в елита ни и през новия сезон.

Калиакра пък все по-уверено върви към втория ни футболен ешелон. Срещата премина под тоталната доминация на Ботев. С хеттрик за домакините се отличи Иван Коконов.

Първият гол падна в 25-ата минута, когато Илия Илиев изскочи сам срещу вратаря Григоров и от точката на дузпата реализира за 1:0. Пет минути по-късно, Владинов подаде към набралия скорост Коконов, който излъга двама бранители на Калиакра и направи резултата 2:0. В 35-ата минута, Джордж Уеа сгреши като подари топката на Коконов, който се възползва и  вкара за 3:0.

Четвъртият гол в мача падна в 50-ата минута, когато Коконов вкара своя хеттрик след центриране на Илиев. 11 минути по-късно гостите върнаха едно попадение, след като Заков изпълни пряк свободен удар и топката попадна право в домакинската врата.

В 81-ата минута, Владинов вкара за 5:1.В добавеното време паднаха два нови гола. В 91-ата минута Садула намали за 2:5, но минута по-късно Мирчев оформи крайния резултат 6:2.

След този мач Ботев (Враца) е на 12-ото място, а Калиакра на 15-ата позиция в „А" група.