неделя, 1 април 2012 г.

Миньор (Пк) изненада неприятно Монтана

Миньор (Перник) победи като гост Монтана в първия мач от 22-ия кръг на „А" група. „Чуковете" се наложиха с 2:1 на стадион „Огоста". Две от трите попадения в срещата паднаха след дузпи.

Гостите от Монтана излязоха с фланелки в подкрепа Стилиян Петров, който е и юноша на клуба.

Срещата започна с греда за перничани. В 3-ата минута, Милен Василев на опразнена врата нацели страничният стълб. До края на полувремето, инициативата се владееше главно от гостите, но усилията им не даваха резултат.

В 53-ата минута, Милен Василев бе фаулиран от Тихомир Трифонов в наказателното поле и съдията показа бялата точка. Зад топката застава Бибишков, който отбеляза хладнокръвно.

В 68-ата минута, падна и втория гол за перничани. Брахими подаде към Стойчев, който не сгреши и удвои резултата. Десет минути преди края на редовното време, след разбъркване в наказателното поле, топката се удари в ръката на Михов, след което съдията отсъди дузпа за Монтана. Зад бялата точка застава Миро Антонов, който реализира за 1:2.

След този мач, Монтана е на 10-ата позиция в класирането, а Миньор с място по-нагоре.